Okullarda Telafi eğitimi

okullarda-telafi-eğitimi
okullarda-telafi-eğitimi

Haziran Ayı itibarı ile yüz yüze eğitime başlanmasının ardından,2 temmuza kadar süren eğitim süreci sonu öğrencilere internet üzerinden dijital karne verilmeye başlandı. Milli eğitim bakanımız Sayın Ziya SELÇUK beyin açıklamaları ile 2021 telafi eğitimine başlandı. Telafi eğitimi ile ile ilgili tüm detayları milli eğitim bakanımız daha önce açıklamıştı ..Başvurular 21 haziran başlayıp 2 temmuz da sona erecek. Planlama işleri ,eğitim, eğlence, aktiviteler ise 5 temmuz ile 31ağustos arasında yapılacak. Tüm ülke genelindeki milli eğitime bağlı eğitim kurumlarında telafi eğitimi programı olacak şekilde düzenlenecek.

Telafi eğitimine başlayan öğrencilere dönem sonunda eğitime katılım ve başarılarından dolayı madalya ,kupa, plaket ,ödül gibi hediyelerin verilmesi de tavsiye ediliyor.. Çünkü uzmanlar ödüllerin öğrencilerin motivasyonunu artırıcı bir etken olduğu görüşünde..

Telafi eğitimine nasıl başvurulacak? İsteyen her öğrenci bulunduğu ilde Telafi eğitimi veren tüm okullarımıza başvuru yapılabilecekler. telafide bende varım sloganıyla başvuru yapacak öğrenciler için başvuru için internet adresi

https://telafidebendevarim.meb.gov.tr/

TELAFİ EĞİTİMİNDE TÜM ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM..

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın